Hosgeldiniz Tarih - Saat
Future Rabbit Online Music
DENİZLİ
Denizli hava durumu
En Düşük : 7°C
En Yüksek : 14°C

  •  TÜSEMKOM YENİ PAZAR ARAYIŞINDA
  •  TÜSEMKOM YENİ PAZAR ARAYIŞINDA
TÜSEMKOM YENİ PAZAR ARAYIŞINDA

 TÜSEMKOM YENİ PAZAR ARAYIŞINDA

Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu (TÜSEMKOM) Başkan vekili ve Denizli Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (DEMESKOM) Başkanı Halil Öztürk, sebze ve meyve ihracatının arttırılması amacıyla yeni pazar arayışına girdiklerini söyledi.
TÜSEMKOM Başkan Vekili Öztürk, önümüzdeki günlerde Mısır başta olmak üzere Afrika ülkelerine ziyaret gerçekleştireceklerini belirterek,  “ Federasyonumuzun öncülüğünde yeni pazar arayışına gireceğiz. Önümüzdeki günlerde başta Mısır olmak üzere Afrika ülkelerine ziyaret gerçekleştireceğiz. Ziyaretlerimizde ülkemizin sebze ve meyve desenlerini tanıtacağız” dedi.
İTALYA VE İRAN’DAKİ REKOLTE DÜŞÜKLÜĞÜ ÜLKEMİZE YARADI
Son zamanlarda özellikle Elma ihracatında bir hareketlilik yaşandığını kaydeden Öztürk, “Dünya’nın önemli elma üretim merkezlerinde olan İtalya ve İran’da bu yıl rekoltede büyük düşüş yaşandı. Elma Dünya’nın önemli elma ithalatçıları bu düşüşe paralel olarak ülkemize yöneldiler.  Şu anda ülkemizde elma ihracatında önemli bir hareketlilik yaşanıyor. Bunun diğer bir sebebi ise ülkemizdeki elma fiyatlarının düşük olması”  dedi.
ORTADOĞU’DAKİ GELİŞMELER İHRACATÇIYI OLUMSUZ ETKİLEDİ
Suriye ve Ortadoğu’daki siyasi çalkantıların ülkemizin sebze ve meyve ihracatını olumsuz etkilediğini dile getiren Öztürk, “Ortadoğu ülkelerinin önemli bir bölümü sebze ve meyve ihtiyacını ülkemizden karşılıyor. Ancak Suriye’deki iç çatışmalar nedeniyle Ortadoğu ülkelerine yaptığımız ihracat olumsuz etkilendi” ifadelerini kullandı. MESUT GÜLER
Bu Haberi Facebook'ta paylaşın
Bu Haberi Twitterde'ta paylaşın
Şuan görüntülemekte olduğunuz haber 2012-11-18 20:36:51 tarihinde yayınlandı ve toplam 702 kez görüntülenmiştir.