Hosgeldiniz Tarih - Saat
Future Rabbit Online Music
DENİZLİ
Denizli hava durumu
En Düşük : 9°C
En Yüksek : 16°C

  • SAĞLIKTA KARAHAYIT ÜSSÜ
  • SAĞLIKTA KARAHAYIT ÜSSÜ
SAĞLIKTA KARAHAYIT ÜSSÜ

 

SAĞLIKTA KARAHAYIT ÜSSÜ
 
Denizli sağlık turizminde atağa kalkıyor. Kentin önde gelen isimleri biraraya gelerek Denizli’nin incisi Karahayıt’ta 4 büyük tesisi hayata geçirecek. Bu tesisler beldeyi günü birlik turizmden kurtaracak…
 
 
Denizli sağlık turizmi için atağa geçti. Sağlık alanı ilan edilen Karahayıt’ta 4 tesis hayata geçiriliyor. Kerim Çıralı, Umut Termal’in sahibi Ahmet Başoğlan, Özkan Atik ve Denizli’de ünlü Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Malik Dülgeroğlu tarafından inşa edilen bu tesislerin yanı sıra Zafer Katrancı da bölgeye 5 yıldızın üzerinde bir tesis inşa edecek. Pamukkale Üniversitesi de bölgede Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yatırımı yapacak. Bu yatırımlarda Karahayıt bölgenin sağlık turizminde merkezi konumuna gelecek. Tüm dünyadan gelecek olan turistler bu tesislerde hem tedavilerini yaptıracak hem de termal tesislerde tatillerini gerçekleştirecek. Böylece Denizli günübirlikte turizmden kurtulacak.
 
KARAHAYIT’A GÜN DOĞDU
 
Karahayıt’a gün doğuyor. Vali Abdülkadir Demir’in turizmde seferberlik başlatması ile yatırımcılarda gözünü bölgeye dikti. Karahayıt ve bölgedeki değişim Abdurrahman Karamanlıoğlu’nun Colossae oteli satın alması ile başladı. Karamanlıoğlu yatırımları durdurmadı ve Buldan ve Karahayıt’ta geniş araziler satın olarak termal turizm ve sağlık alanında fizibilitelere başladı. Karamanlıoğlu’nu örnek alan yatırımcıların ilgisi arttı. Özkan Atik Şirketler Grubu bölgede devre mülk ve sağlık alanı ve otel projesini başlattı. Ardından Kerim Çıralı ve Umut Termal grubu da bölgede yatırım için çalışmalara start verdiler.
 
KATRANCI DA EL ATTI
 
Ünlü Fizik Tedavi Uzmanı Malik Dülgeroğlu ise ilk somut adımı atan yatırımcılardan oldu. Dülgeroğlu hem poliklinik hem de konaklama şeklinde bir tesis inşa ediyor. Bu yılsonu hizmete girmesi beklenen tesis sağlık alanında inşa edilen ilk proje olacak. Öte yandan Ozan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Katrancı turizm alanında büyük bir yatırım için kolları sıvadı. 300 odalı sağlık tedavi bölümlerinin yer alacağı kongre merkezinin bünyesinde barındıracağı 5 yıldızın üzerinde bir otel inşa edilecek. Katrancı, “Denizli’de özellikle turizm anlamında bir canlanma var. Bizde şirket olarak bu yönde bir yatırım yapacağız. İlk yatırım maliyeti 20 milyon dolar olacak. Denizli ve bölgesine yakışır bir projeyi hayata geçireceğiz” dedi.
 
BELDENİN KADERİ DEĞİŞİYOR
 
Karahayıt Belediye Başkanı İbrahim Vural ise “Karahayıt’ın cazibesi her geçen gün artıyor. Bu yatırımlar Karahayıt’ın kaderini değiştirecek” dedi. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağcı da Denizli Özel İdaresi’ne ait olan arazinin üniversitesi bünyesine alındığını bu alanda Fizik tedavi ve Rehabilitasyon hastanesini yatırımım 2013 yatırım döneminde başlatılacağını açıkladı. DENTUROD Başkanı Şeref Karakan da, bu yatırımların bölgeye ve turizmcilere rahat bir nefes aldıracağını söyledi. Karakan,  “El ele verip bu potansiyeli değerlendirerek, Denizli turizmini geliştireceğiz. Bu tesisler arttıkça günü birlik turizmde kalıcı turizme geçişte büyük bir aşama katetmiş olacağız" dedi.
TAHİR AYGÜN

 

Bu Haberi Facebook'ta paylaşın
Bu Haberi Twitterde'ta paylaşın
Şuan görüntülemekte olduğunuz haber 2012-06-13 20:35:28 tarihinde yayınlandı ve toplam 1244 kez görüntülenmiştir.